Erotuomariorganisaatio

Klikkaa kuvaa suurentaaksesi

Erotuomariorganisaation esittelyvideo: 

Uusi erotuomariorganisaatio-powerpoint esitys

Kehen olen yhteydessä?

Asiani koskee:

Maaottelut, Liiga

Yhteyshenkilö Jyri Rönn
Sääntökysymykset kirjallisina: erotuomarit@finhockey.fi

Mestis, Nuorten SM-Liiga, Suomisarja

Yhteyshenkilö Harri Ahola

Junioripelit + muut sarjat

Yhteyshenkilö median suuntaan Jere Lahti, muut yhteydenotot katso yhteyshenkilöt alla
Koulutus, Talous
–Yhteyshenkilö Jere Lahti
Tason laskutus: pirkka.antila@finhockey.fi

Muut sarjat:

BSM, B2SM, CSM, II-DIV, Nuorten Mestis

Yhteyshenkilö: alueen erotuomarivalmentaja, yhteystiedot sivun lopussa

Naisten SM-sarja

Yhteyshenkilö: Ulla Sipilä

Kaikki muut sarjat

Dartfish, Erotuomarialue
–Yhteyshenkilö Jere Lahti
TASO
-Yhteyshenkilö Lauri Ylä-Rotiala - tuki@sjtl.fi
Organisaation yhteystiedot:

Erotuomarijohtaja

Rönn Jyri

044 509 1843

jyri.ronn@liiga.fi


Koulutus- ja talouspäällikkö

Lahti Jere
010 2270 211

jere.lahti@finhockey.fi

Mestiksen erotuomaripäällikkö

Ahola Harri
045 231 3664

harri.ahola@finhockey.fi


Valmennuspäällikkö

Heikura Tapio

050 343 7303

tapio.heikura@finhockey.fi

 

Erotuomaritoiminnan koordinaattori

Mänttäri Jarkko
050 448 8002
jarkko.manttari@finhockey.fi

Klikkaa kuvaa suurentaaksesi

 

 

Alueen erotuomarivalmentaja OTO:

Häme - Ilkka Joukio

ilkka.joukio@finhockey.fi puh. 050 3820 382

Länsirannikko - Jari Mäkisalo

jari.makisalo@finhockey.fi puh. 050 433 2095

Keskimaa (Jyväskylä) - Jari Marttinen

jari.marttinen@finhockey.fi puh. 050 525 8813

Keskimaa (Pohjanmaa) - Jukka-Pekka Aalto

jukka-pekka.aalto@finhockey.fi puh. 044 0633 981

Savo-Karjala (Joensuu) - Kimmo Nilsen

kimmo.nilsen@finhockey.fi puh. 050 3289 486

Savo-Karjala (Kuopio) - Ville Juntunen

ville.juntunen@finhockey.fi puh. 044 2942119

Naisten sarjat - Ulla Sipilä

ulla.sipila@finhockey.fi puh. 040 822 6418

Tehtävät

  • Alueen tuomareiden johtaminen
    • nimeämisvastuu
    • ongelmatilanteet - valitukset
    • koulutus
  • Hallinto
    • kortit
    • tasoluokitus ja ranking
    • yhteistyö paikalliskouluttajien kanssa (esimies)
    • yhteistyö aluepäällikön ja aluehallinnon kanssa
  • Koulutus - kurssit
    • otteluvalvonta
    • kertauskurssit ja peruskurssit yhteistyössä kerhojen ja paikalliskouluttajien kanssa
    • paikalliset koulutusturnaukset
  • Kerhoyhteydet
    • yhteispalaverit
    • ohjeistus
    • neuvonta
  • Rekrytointi
    • kurssiaikataulujen laatiminen
    • valtakunnallisen rekrytointistrategian noudattaminen
  • Sääntöasiat
  • Erotuomarikouluttaja voi tehtäviensä käytännön toteutuksen osalta sopia paikkakuntakohtaisesti yhteistyöstä paikalliskouluttajan kanssa.

 

 

Valmennusryhmät

 

  • Tason 3-4 tuomareiden koulutus

 

 

Erotuomarikerhojen yhteystiedot SJTL:n sivuilla

 

Jääkiekkoliiton henkilökunnan yhteystiedot

© 2017   Created by Jere Lahti.   Toiminnon tarjoaa

Merkit  |  Ilmoita ongelmasta  |  Palveluehdot